Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče

13. 11. 2012

Papoušek žako, je velmi společenský tvor. Z toho pramení i časově náročná péče o něj. Pokud býváte často mimo domov a budete ho nechávat pravidelně samotného, raději na jeho pořízení rovnou zapomeňte a kupte si třeba to morče. Papoušek pokud není v páru a bude často sám psychicky velmi trpí. Je velmi pravděpodobné, až jisté, že si časem začne vytrhávat peří, bude špatně jíst a mohou se přidat i další zdravotní problémy. Jsou i případy, kdy samota může dokonce vážně narušit jeho imunitu, snáze podlehne infekci a bude trpět různými zdravotními potížemi, které mohou končit i tím nejhorším jeho úhynem.
Papoušek potřebuje být minimálně denně 2 až 3 hodiny mimo klec a minimálně hodinu, by se mu jeho majitel, měl nějak aktivně věnovat. Pobyt mimo klec je nutný, aby si protáhl křídla a udržoval se v dobré fyzické kondici. Pokud mu tuto péči nemůžete poskytnout raději si ho ani nepořizujte!!!!
Papouška je nutno vzhledem ke skladbě jeho peří pravidelně koupat, nebo alespoň rosit. Někteří papoušci se dají běžně sprchovat ve vaně a u některých, jen přítomnost rozprašovače vyvolává silnou nechuť :o). Moje Žakynka sice do vany taky nechce, ale rozprašovač přímo miluje. Zvláště v bytech s ústředním topením může nízká vlhkost vzduchu, přivodit problémy, které moho uvést až ke škubaní peří. Je proto dobré zajistit vlhkost zvuku například ultrazvukovým zvlhčovačem nebo podobnými prostředky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 54608
Měsíc: 643
Den: 22